Skip to content Skip to footer

Úspešný víkend v podaní Tomáša Kubeja

Prvá polovica novembra priniesla pre bežca Tomáša Kubeja výborné výsledky. Počas víkendu 10. a 11. novembra si svoju medailovú zbierku obohatil o zlato a striebro z dvoch rôznych pretekov.

Študent žurnalistiky na Katolíckej univerzite sa predstavil v sobotu 10. novembra na Kováčovskej desiatke, kde časom 35:15 vyhral. „Po vyše dvoch mesiacoch som sa opäť postavil na najvyšší stupeň. Síce dnes v Kováčovej nebola až taká silná konkurencia, ale každé víťazstvo sa počíta. Potešil ma aj čas na náročnej 10 km trati, ktorý som si oproti vlaňajšku vylepšil o minútu,“ prezradil krátko po dobehnutí do cieľa bežec Tomáš Kubej.  Preteky v Kováčovej sa bežali v lese, ale aj na ceste, čiže išlo o mix cestného a lesného behu. Za víťazstvo v pretekoch si mladý Revúčan odniesol domáce kino.

Reprezentant Univerzitného pastoračného centra Katolíckej univerzity v Ružomberku zavŕšil úspešný víkend v nedeľu 11. novembra na pretekoch v Martine. Na trojkilometrovej trati, ktorá sa bežala v uliciach mesta, dobehol do cieľa na druhom mieste s časom 8:55. „Som nadmieru spokojný, vzhľadom nato, aká tu bola dnes konkurencia. Vôbec som nečakal, že sa umiestnim v prvej trojke, keď som videl, kto všetko je na štarte. Som strašne rád, aj keď som prehral vo finiši o prvé miesto, ale som spokojný s druhým miestom,“ povedal Kubej.

Najbližšie sa mladý bežec predstaví na Majstrovstvách Slovenska v krose, ktoré sa uskutočnia v sobotu 24. novembra v Brezne. Tomáš Kubej sa predstaví na kratšej 4 km trati, ktorá je určená pre míliarov.

Simona Ivančáková