Skip to content Skip to footer

O univerzitnom pastoračnom centre

UPaC = centrum prijatia

„Srdce“ Katolíckej univerzity

Chceme, aby každý bol nami „prijatý a milovaný“. Skrze rozličné aktivity, či už duchovného, spoločenského, kultúrneho alebo športového rázu chceme ponúknuť osobné stretnutie s nami, s inými, so sebou samým a vďaka týmto stretnutiam nakoniec stretnutie so živým láskavým Bohom.

U

Univerzitné

Pôsobíme na univerzite, konkrétne na Katolíckej univerzite v Ružomberku, aj keď priamo nie sme jej súčasťou, lebo sme samostatnou právnickou osobou. Priamo podliehame spišskému diecéznemu biskupovi.

Pa

pastoračné

Odvodené od latinského slova pastor, čo znamená pastier. V našom živote a službe sa inšpirujeme Dobrým pastierom, Ježišom Kristom. Našou túžbou je byť k dispozícii celému univerzitnému spoločenstvu – študentom, pedagógom, zamestnancom a všetkým ostatným, ktorí akýmkoľvek spôsobom sú začlenení do tohto spoločenstva.

C

centrum

Znamená ľudí a miesto.
ján vojtassak - zmenšené
Patrón UPaC

biskup Ján Vojtaššák

* 14. november 1877, Zákamenné
✝ 4. august 1965, Říčany

Pre Ježišovo meno bol prenasledovaný, väznený, mučený a ponižovaný. Nakoniec na následky mučenia ho zoslabnutého po rokoch tvrdého väzenia prepustili do domácej väzby, kde zomrel.
get involved

Serving Christ and Serving People

Adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco .

Adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam.