Skip to content Skip to footer

Ľadová nedeľa

Nedeľa 2. februára (Obetovanie Pána) bola v znamení stretnutia. Tak, ako sme v to ráno v evanjeliu čítali o stretnutí Simeona so Spasiteľom a jeho Matkou, stretli sme sa aj my – otec Dušan, Katka K., Katka Fun, Martinka a ja – Darka, aby sme spolu strávili nedeľu. Nás cieľ bol Hrebienok, kde sa práve konali majstrovstvá sveta v stavaní ľadových sôch. 

Cesta na Hrebienok nebola ani zďaleka jednoduchá. Fúkal silný vietor a cesta bola klzká (niektoré kroky boli podobné ladnému baletu), no nevzdávali sme sa. Sem – tam okolo nás prefrčala “zubačka”.  Keď sme dorazili na vrchol, vrelo to tam, hoci vietor stále fúkal. Ten pohľad nemal chybu. Umelci s pílami a dlátami, ľadové kryhy a vo vzduchu kreativita spolu s jemným ľadovým prachom. Bolo krásne vidieť, ako z ľadu dokázali vytesať tak krásne diela. Aj z nás, často tvrdých a chladných, môže náš Boh – Umelec vytesať niečo krásne. Po obhliadke sôch sme sa zohriali dobrou polievkou, pokochali výhľadom a mohli sme ísť pomaly dole.

Vďaka patrí nášmu Bohu, ktorý stvoril tak krásnu tatranskú prírodu a obdaroval umelcov talentom, otcovi Dušanovi a Katke K. za skvelý nápad ísť na výlet.

Fotogalériu nájdete: TU