Skip to content Skip to footer

Blahoslavená tínedžerka

Chiara Luce Badano bola mladá Talianka, ktorá zomrela tri týždne pred svojimi devätnástimi  narodeninami na rakovinu. Od roku 2010, teda desať rokov po smrti, sa stala blahoslavenou. Chiara bola normálne dievča, ktoré športovalo, chodila von s kamarátmi, ale v jej živote bolo predsa niečo výnimočné. Žila silný vzťah s Ježišom.

Študenti Katolíckej univerzity mali  možnosť, počas poslednej marcovej stredy,  spoznať  život tejto mladej blahoslavenej. V dramaticko-tanečnom predstavení, ktoré si pripravili mladí zo Združenia Mariánskej mládeže z Levíc,  v Aule Jána Pavla II.,  priblížili život tejto mladej dievčiny. Chiaru zobrazili ako mladú, radostnú dievčinu, ktorá hrala aktívne tenis, zašla aj do baru, či na diskotéku, ale vždy sa snažila chrániť hriechu. Na pozadí tohto príbehu sa odohráva boj Dobra a Zla o Chiarinu dušu.  Silným momentom predstavenia bol záver života Chiari Luce Badano. Aj napriek chorobe a bolestiam povzbudzovala ostaných a tešila sa na stretnutie s Ježišom. Svojím príkladom obrátila aj svojho lekára.

„Predstavenie bolo super, ale občas tam boli dlhé medzery,“ zhodnotila predstavenie študentka Janka. Aj napriek tomu si mladí z Levíc na záver vyslúžili trojnásobný potlesk.

Pavol Hudák, 2. Roč. FF KU, ŽU