Skip to content Skip to footer

Blahorečenie Titusa Zemana – Odolať “pestrofarebnému” Molochovi

Cez víkend 29. 9. – 1. 10. 2017 prebiehal v Bratislave bohatý program spojený s blahorečením dona Titusa Zemana. Na toto podujatie sme zareagovali aj z UPaC.

Po vystúpení z vlaku sme sa dostali do Dómu svätého Martina. Boli sme vtiahnutí do adorácie, z tohto tajomstva Titus Zeman žil a my sme z Krista taktiež čerpali, a zároveň sme prosili, aby ďalšie generácie mladých v Krista uverili.

Na nocľah sme sa vybrali do UpeCe v BA, kde sa o nás dobre postarali, cítili sme sa ako doma.

Na ďalší deň sme smerovali do Petržalky na liturgickú slávnosť blahorečenia. Našou navigátorkou pri cestovaní bola Katka Kavcová, ktorá je absolventkou KU a študuje v BA medicínu.

Liturgia blahorečenia bola unikátna, prepracovaná, dojímavá – nebo na zemi. Veľmi hodnotnými boli pri liturgii spev a príhovory.

Liturgia nás pozývala ku svedectvu o Ježišovi Kristovi. Bl. Titus Zeman odolal “červenému Molochovi”, verne vydával svedectvo o Zmŕtvychvstalom. Aj my sme pozvaní, aby sme odolávali “pestrofarebnému Molochovi” – ateizmu, ktorý silno priťahuje svojim subjektivizmom, individualizmom, utilitarizmom, hedonizmom a prevzali štafetu od bl. Titusa – vydávali vytrvalo svedectvo o živom Pánovi – osobne i spoločne.

Nech nás bl. Titusa zahrnie potrebnými milosťami a vyprosí nám radosť z ohlasovania Božieho kráľovstva.

O. Róbert Slotka