Skip to content Skip to footer

„Rodinná“ lyžovačka

Čo môže byť krajšie ako si „vyraziť“ z UPaC–čka na takú akčnú lyžovačku? No, po tomto skúškovom období asi nič! Relax, zábava spojená s úsmevom na perách, samozrejme to všetko zaliate množstvom slnečných lúčov, ktoré sme mohli pocítiť na našich tvárach, a všetko obklopené láskou Boha, ktorý nám dal možnosť zúčastniť sa!

Je krásne štvrtkové popoludnie a v priestoroch UPaC sa okrem študentov pripravujúcich sa na skúšky pohybuje aj pár nedočkavých študentov, ktorí netrpezlivo očakávajú odbitie určenej hodiny, aby sa mohli vydať na „akčnú“ jazdu.  Konečne je čas. Hurááá! Vyrážame!

Po príchode na našu chatu vo Vyšných Ružbachoch nás síce obkolesila veľká tma a predovšetkým zima, ale netrvalo dlho a zahrialo nás teplo z krbu a čajíky. Vyhrievanie izieb trvalo trošku dlhšie, ale vďaka tomu sme mohli využiť čas na rozprávanie sa a hranie sa veľmi zábavnej hry „UNO“. Večer sme zakončili spoločnou modlitbou a huráá do postele, pripraviť sa na celodennú lyžovačku!

Cŕŕŕŕŕn! Budíčeeek!!! Ranné budenie posádky a hor sa do nového dňa. Chvíľkové „šľapanie“, aby sme sa dostali ku svahu nás trochu zmorilo, ale ten nádherný pocit nastal, keď sme uvideli slnkom zaliaty svah, ktorý nás hneď nalákal na prvú jazdu. To bola jazda! Hneď na začiatku sme skonštatovali, že škoda, že nemáme snowboardy, ale aj lyžovanie bolo veľmi príjemné! A aj sa parádne lyžovalo! Až kým nám nezačali omŕzať naše prsty. Ale malo to jednu výhodu: mohli sme sa ísť na chvíľočku zohriať a dať si poriadne teplý čaj!  Druhá časť lyžovačky ubehla už veľmi rýchlo a nám nezostalo nič iné, len vrátiť sa na našu chatu, pred ktorou sme sa samozrejme ešte guľovali (bez toho by sa to nezaobišlo!) a keď sme vstúpili do chaty, pocítili sme príjemné teplo, o ktoré sa starali dvaja ľudia z našej posádky. Pre naše vyhladované žalúdky nám veľmi dobre padol  obed! Deň samozrejme spestrila návšteva, pri ktorej sme sa mohli dobre uvoľniť, pretože masérske ruky vedia robiť zázraky!

Deň druhý sa začal podobne, ako deň prvý. Ale dôležitá vec : vonku bolo teplejšie, čo bola pre nás dobrá správa! Po príchode do lyžiarskeho strediska nás opäť privítal krásne upravený svah zaliaty množstvom slnečných lúčov. Chuť lyžovať bola veľká, lebo sme sa hneď všetci postavili do radu. A potom ten krásny pocit! Veď čo môže byť krajšie, ako keď sa pustíte dolu svahom a cítite tú voľnosť, ako keby vám zrazu pribudli krídla, k tomu občas vietor, slnečné lúče a slza na tvári?! Po spoločných jazdách, občas menších pretekoch sme sa opäť stretli pri teplom čaji, kde sme nabrali energiu a mohli sme opäť pokračovať v našom „lietaní“ po svahu. Keď nám vypršala platnosť našich ski pasov, vrátili sme sa do chaty, kde sme si oddýchli a pripravili sme sa na nový program, ktorým bol….ktorým boliii….kúpele! To je kontrast! Ale veľmi príjemný! Pretože sme zimu vymenili na malú chvíľku za teplo. A k tomu spojenú aj s vodnými súbojmi! Po spoločnom večernom filme a spoločnej modlitbe sme sa odobrali do „ríše snov“.

A nastal deň tretí. Deň nový, deň slnečný, spojený s rozhovormi, smiechom, tancom, spevom, oddychom, návštevou, cestovaním a plne zavŕšený so svätou omšou.

Ďakujem všetkým, ktorí sa zúčastnili tejto akcie a hlavne všetkým, ktorí spravili túto akciu takou jedinečnou a „rodinnou“!

Mária, študentka 1. roč.

Fotogaléria: