Skip to content Skip to footer

Október fest po našom

Októberfest, to nie je len názov známeho nemeckého pivného festivalu v Mníchove, ale aj akcia Katolíckej univerzity v Ružomberku. V stredu 25. októbra sa v priestoroch foajé Pedagofickej fakulty KU uskutočnil v popoludňajších hodinách 2. ročník akcie s názvom Október fest na KU, ktorú zorganizovalo UPaC Jána Vojtaššáka v spolupráci s Rádiom Pulz.

Práve nemecká verzia Októberfestu bola inšpiráciou pre zrod rovnakoznejúceho festivalu aj na pôde Katolíckej univerzity. „Podstatou nemeckého festivalu je pitie piva a my sme sa nechali inšpirovať. Nejde však len o pitie piva, ale skôr o takú ochutnávku a s tým je spojený aj náš kultúrny program,“ prezradil otec Jozef Žvanda. Účastníci festivalu mohli ochutnať kvalitné Brontvayovské pivo z Liptova, dozvedieť sa pár slov o výrobe a vzniku zlatistého moku alebo zaujímavosti o kultúre pití tohto nápoja. Hovorené slovo vystriedal kultúrny program, počas ktorého vystúpili študenti školy so svojimi hudobnými číslami. Hlavnou atrakciou popoludnia bolo vystúpenie hudobnej skupiny S.H.O.P, ktorej členom je aj študent univerzity Dominik Jankovič a najmä spevácke číslo bývalého superstaristu Petra Bažíka.

Účastníci festivalu odchádzali z akcie s úsmevom na perách, že sa dozvedeli niečo nové o pive a k praktickej skúsenosti pripojili aj možnosť ochutnať kvalitný nápoj.

Simona Ivančáková, študentka 2. roč. FF KU

[nggallery id=7]