Skip to content Skip to footer

Letenka do Ria de Janeira

Toto je moje svedectvo o tom, ako mi Boh pomohol zohnať peniaze na letenku. Veľmi som totiž túžila dostať sa do Ria na Dni mládeže, problémom však bol termín hromadnej rezervácie leteniek. Najneskôr v utorok pätnásteho januára bolo potrebné rezerváciu uhradiť, a to približne v sume 900 eur, ja som však ešte v stredu deviateho nemala žiadne peniaze. Nuž, jediné, čo mi ostalo, bola viera, a tak som sa začala modliť k Bohu. Prosila som ho, aby mi pomohol, ak je to jeho vôľa. Zároveň som sa modlila aj k svätému Expeditovi, ktorý je záchrancom v naliehavých situáciách a ešte k tomu je aj patrónom študentov.

Na druhý deň mi zavolal jeden známy, a povedal mi, aby som za ním prišla, nevedela som však prečo. Nakoniec mal pre mňa tretinu potrebnej sumy, a to bez toho, aby som mu čokoľvek spomenula. Hoci to bolo stále málo, bol to pre mňa veľký impulz, aby som sa nevzdávala, a aby som zháňala peniaze aj naďalej. Stále som totiž mala nádej, hoci z času na čas trochu zoslabla.

No postupne sa mi čoraz viac začalo dariť. Pomohlo mi napríklad zopár ľudí z UPaC a z Ružomberka. A hoci na poslednú chvíľu, ale predsa sa mi ozvalo aj niekoľko známych, ktorých som žiadala o pomoc prostredníctvom sociálnych sietí. V nedeľu trinásteho mi zavolal otec Jozef Žvanda a oznámil mi, že letenku už rezervoval a je potrebné zaplatiť za ňu už na druhý deň poobede. Ja som však ešte na účte nemala všetky sľúbené peniaze. Dokonca ešte ani v pondelok okolo desiatej som potrebnú sumu nemala v kope. A to som sa už tak trochu začínala báť. Okolo jedenástej som išla do banky, a s veľkou vierou a s malou dušičkou som sa opýtala na stav môjho účtu. Našťastie na ňom už boli všetky potrebné peniaze a tak som mohla za letenku zaplatiť.
Toto je pre mňa samú dôkazom toho, aký je Boh veľký, a ako môže konať cez otvorené srdcia iných ľudí. Touto cestou ďakujem všetkým, ktorí mi pomohli a vyprosujem im veľa požehnania, lebo “…veselého darcu Boh miluje. A Boh má moc rozhojniť vo vás každú milosť, aby ste mali vždy vo všetkom úplný dostatok, a aby ste mali hojne na každý dobrý skutok… ” (2 kor 9, 7-8). A vám ostatným odkazujem, že AJ VÁS BOH ŠIALENE MILUJE a že chce aj vo vašom živote konať, ale potrebuje vašu dôveru a odovzdanosť.

Katka Fungáčová