Skip to content Skip to footer

Katolícka univerzita predviedla, že má talent

UPaC na Katolíckej univerzite v Ružomberku  aj tento rok organizovalo súťaž KU má talent. Nielen študenti sa prišli so svojimi talentami v stredu, 16. októbra, ukázať do Auly Jána Pavla II.

 

Celý večer patril speváckym vystúpeniam desiatich účinkujúcich. V hudobnom prevedení – či už speváckom alebo inštrumentálnom, sa predstavili študenti katolíckej univerzity a ponuku súťažiť prijal takisto jeden profesor.

Talenty hodnotila porota, do ktorej zasadli traja študenti a dvaja profesori univerzity. Zvíťazila Michaela Baláková s pesničkou od austrálskej speváčky Delty Goodrem. Sama hovorí, že spevu sa venuje odmalička. „ Bolo to na poslednú chvíľu, vôbec som nevedela, že vyhrám. Mala som tu určite veľkú konkurenciu, keďže všetci vystupovali so spevom,“ hodnotí svoj úspech víťazka. Okrem rozsudku poroty hlasovali aj diváci, ktorí si za výhercu zvolili Petra Hrica.

„Táto akcia je zameraná na hľadanie talentov na katolíckej univerzite, na ukázanie toho, že aj na katolíckej univerzite sú šikovní ľudia a že každý z nás má talent, ktorým nás Pán Boh obdaroval a môžeme ho predviesť iným, “ povedal organizátor súťaže, otec Stanislav Dulák.

Keďže, ako hovorí otec Stanislav, je táto akcia  medzi študentmi populárna, prišli spevákov podporiť aj diváci. Tí neodišli naprázdno vďaka umeleckému zážitku a cenám, ktoré vyhrali v tombole.

Fotogalériu nájdete: TU

Autorka: Michaela, študentka FF