Skip to content Skip to footer

Florbalový tím UPaC v Bratislave vybojoval zlato

Florbalisti z Univerzitné pastoračné centrum Jána Vojtaššáka, vycestovali v piatok 27. februára do Bratislavy na svoj prvý celoslovenský Florbal cup 2015 (27. 2. – 1. 3. 2015 ). Na turnaji sa stretli takmer všetky univerzitné pastoračné centrá na Slovensku. Prišli hráči z Trnavy, Trenčína, Nitry, Bratislavy, Prešova, Košíc, Zvolena, Banskej Bystrice i naši z Ružomberka. Organizátormi turnaja boli Univerzitné pastoračné centrum Dr. Štefana Héseka z Prešova a Univerzitné pastoračné centrum sv. Jozefa Freinademetza z Bratislavy, ktoré poskytlo priestory pre hru.

V piatok podvečer sa stretli všetky tímy, aby sa predstavili. Potom nasledovalo žrebovanie o zaradenie jednotlivých tímov. V skupine A boli: Trnava, Trenčín, Banská Bystrica, RUŽOMBEROK a Zvolen. Skupinu B tvorili: Bratislava 1, Bratislava 2, Prešov, Košice a Nitra. V závere večerného programu boli všetkým oboznámené pravidla turnaja a hrací systém 3+0.

V sobotu bolo všetko pripravené. Ešte pred začiatkom základnej časti turnaja bola sv. omša, kde každý prosil za svoj tím a dobrú hru i po nej sa začal turnaj. Naši florbalisti si uvedomovali, že prvý zápas budú musieť zvíťaziť, aby mali šancu postúpiť do štvrťfinále, kam postupovali štyri tímy z piatich z každej skupiny. Kapitán Tomáš Žolna nenechal nič na náhodu a postavil na prvý zápas proti Zvolenu to najlepšie, čo mal vo svojom tíme. Podľa priebežného stavu potom zapájal jednotlivých spoluhráčov, aby si mohol zahrať každý. Oplatilo sa to a ružomberskí reprezentanti vyhrali svoj prvý zápas so Zvolenom 6:4. Potom si poradili aj s Banskou Bystricou 6:2, Trenčínom 5:2 a s Trnavou 9:3.

Z prvého miesta v skupine A postúpili do vyraďovacej fázy turnaja, kde ich čakal štvrtý tím zo skupiny B ‒ Nitra.  Aby postúpili ďalej, museli vyhrať a to sa aj stalo. Po skvelom zápase vyradili Nitru 10:4 a postúpili do semifinále. V semifinálovom zápase narazili na veľmi silný a favorizovaný tím z Prešova. Naši florbalisti usilovne odolávali a bojovali. Tento zápas bol veľmi náročný, ale našťastie to zvládli a zdolali ich 6:5 a právom postúpili do FINÁLE. A je to tu! Veľké finále Ružomberok vs. Bratislava ‒ veľmi ťažký zápas po fyzickej, tak aj po psychickej stránke. Bratislava ako veľký favorit na majstrovský titul na domácej pôde, nechcela nič iné, ako získať prvenstvo. Naši florbalisti sa však bez boja nechceli vzdať a chceli ukázať Bratislave ako aj divákom, že si za svoju bojovnosť a oddanosť zaslúžili miestenku vo finále. Vo veľmi dramatickom závere turnaja však ukázali srdce a dokázali to, čo asi málokto čakal. Vyhrali 6:5 a získali titul Majstra Slovenska!!! Na konci hracieho dňa bolo vyhodnotenie celého turnaja, kde si prevzali zlaté medaily, diplom a krásny pohár pre víťaza turnaja.

V nedeľu ráno nasledovala ešte sv. omša a potom naši florbalisti plní neopísateľnej radosti a vďačnosti vycestovali domov do Ružomberka.

Tím UPaC Jána Vojtaššáka tvorili títo hráči:
Zuzana Marlengová , Stanislav Kollár , Stanislav Šavrtka , Tomáš Žolna , Branislav Droppa, Roman Bella a Jakub Farkaš,  Júlia Rudiková, Marta Mažáriová a Dominika Skirčáková.

Vyhodnotenie turnaja:

1. miesto: Univerzitné pastoračné centrum Jána Vojtaššáka (Ružomberok);

2. miesto: Univerzitné pastoračné centrum sv. Jozefa Freinademetza (Bratislava);

3. miesto: Univerzitné pastoračné centrum sv. Košických mučeníkov (Košice)

Individuálne ocenenie turnaja:

Najlepší strelec turnaja: Tomáš Žolna – UPaC Ružomberok (20 gólov);
Najlepší nahrávač turnaja: Stanislav Šavrtka – UPaC Ružomberok  (11 asistencií);
Najlepší hráč celého turnaja: Stanislav Šavrtka – UPaC Ružomberok  (26 Kanadských bodov)

Tomáš Žolna, PF KU