Skip to content Skip to footer

Dnes nás navštívila Anka Kolesárová

Vďaka duchovnému otcovi Pavlovi Hudákovi, riaditeľovi Centra Anny Kolesárovej vo Vysokej nad Uhom, k nám na pôdu Katolíckej univerzity v Ružomberku dnes v sobotu, krátko pred Prvou adventnou nedeľou, zavítala blahoslavená Anka Kolesárová.

Presnejšie povedané k nám dnes vďaka otcovi Pavlovi Hudákovi, ktorý počas tohto víkendu vedie pre vyše dvadsiatku študentov KU v Ružomberku duchovnú obnovu, dnes zavítala relikvia sympatickej mučeníčky čistoty, blahoslavenej Anky Kolesárovej. Relikvia – čiastočka z Ankinej kosti, je vložená do relikviára v tvare strieborného srdca, na ktorom sa nachádza šestnásť sedmikrások, presne toľko, koľko sa Anka dožila rokov, kým si ju Pán nepovolal k sebe. Spomedzi šestnástich kvietkov – sedmikrások, sú tri väčšie a symbolizujú tri roky, ktoré prežila bez svojej mamky, keď naplno slúžila svojmu otcovi a bratovi Ondrejovi.

Sme šťastní, že sme si toto strieborné srdce s Ankou mohli dnes pritúliť na svoje srdcia a vyprosiť si pre seba a našich mladých študentov dar krásy, čistoty a  nevinnosti. Veď krása má schopnosť priťahovať k Bohu. Ďakujeme Ti, Anka!

Jozef Žvanda

Foto: Jozef Žvanda