Skip to content Skip to footer

Chodíme spolu, ako ďalej? – Spätná väzba z víkendovky

Počas víkendu od 10. do 12. 10. 2014 prebiehal v priestoroch UPaC Jána Vojtaššáka v Ružomberku kurz pod názvom „Chodíme spolu, ako ďalej?“, ktorý bol zameraný na budovanie vzťahu zameraného na manželstvo. Lektormi kurzu boli bývali absolventi Katolíckej univerzity Martin a Anička Lojekovci, Miroslav a Olinka Kotorovci, Mária Pješčáková a snúbenecký pár Tomáš a Julka z Kežmarku.

Keď som sa dopočula o víkendovke na tému „Chodíme spolu ako ďalej“, neváhala som ani minútu. Bola som milo prekvapená reakciou môjho priateľa, ktorý tiež bez rozmýšľania povedal: „Áno, ideme“. Táto jeho reakcia ma presvedčilo o tom, že je pre neho dôležitý náš vzťah. Myslím si, že tento spoločne strávený čas bol veľmi hodnotný. Hoci sme boli odlúčení od rodiny, nevadilo nám to, boli sme bližšie sami k sebe a bližšie k Bohu. Boli sme prekvapení manželskými pármi, ktoré prišli prednášať na víkendovke. Boli neskutoční! Vychádzala z nich láska, pokoj, pokora, šťastie. Povedali sme si, že aj my chceme mať taký vzťah! Nie žeby bolo dovtedy niečo v našom vzťahu zlé, ale predsa sme našli nejaké odchýlky.

Keď som spolužiakom povedala, že sa zúčastním víkendovky na spomínanú tému, odhovárali od tejto akcie, lebo uznávajú vzťahy na jednu noc. Ja som sa rozhodla, že chcem na mojom vzťahu pracovať a rozvíjať ho. V pondelok som prišla do školy a bola som zaplavená mnohými otázkami. Od spolužiačky som počula, že som vraj ešte viac zaľúbená, ako som bola predtým.

Rozhodne som si zobrala z prednášok čo najviac. Poradila som jednému spolužiakovi, aby sa  s dievčatami nezahrával, lebo sa mu to vypomstí. Snažím sa posúvať posolstvo do svojho okolia. To isté robí aj môj Vladko.

Ak bude príležitosť, prihlásim sa znova, lebo je krásne byť v spojení s Bohom po boku človeka, ktorého milujem.

Čo povedali o víkendovke iní účastníci?

Jakuba a Veronika: „Je zbytočné sto krát hovoriť, stačí to raz zažiť. Modlite sa a ľúbte sa! Dajte vo vašom vzťahu miesto Bohu.“

Miroslav a Michaela: „Nedajte sa pohltiť názormi dnešného sveta a nenechajte sa znechutiť odsudzovaním predmanželskej čistoty.“

Juraj a Katarína: „Ak myslíte svoj vzťah vážne, určite absolvujte túto alebo podobnú akciu.“

Viktória, FF KU