Skip to content Skip to footer

Boh s nami

Po Svetových dňoch mládeže v Sydney som mal znova možnosť (milosť), zažiť atmosféru SDM, tentoraz v Madride. Bol to fyzicky náročný čas, kvôli extrémnym horúčavám (40  °C), náročnému cestovaniu (zo 14 dní  6 nocí v autobuse), málo spánku a nedostatok zvyknutého komfortu (…), no práve kvôli tomu sme mohli zakúsiť ozajstnú Božiu starostlivosť.

Mne osobne sa otvorili oči a tieto reálne ťažkosti poukázali na to, aká je moja ozajstná viera v Boha, v Boha, ktorý sa postará o všetko a dá mi všetko, čo budem potrebovať v živote. SDM sú pre mňa takou malou školou života. SDM ma stále zmenia: vidím to sám na sebe, ale vidia to aj iní.

Boh bol s nami aj na záverečnej vigílií, keď sa strhla veľká búrka. Celá situácia vyzerala veľmi hrozivo, keď na pláni letiska Quatro Vientos bol dvojmiliónový dav, na ktorý sa valili ťažké, čierne mračná, z ktorých vychádzali obrovitánske blesky pretínajúce krížom krážom celú oblohu. Boh bol s nami aj v osobe pápeža, ktorý ho tu na zemi zastupuje. Pápež Benedikt XVI. sa rozhodol ostať s nami mladými napriek varovaniam a naliehaniu organizačného tímu, aby opustil letisko. Petrov nástupca nám ukázal, ako sa zachoval sám Kristus ku nám, že nás neopustil ani v najväčšej búrke, v búrke nášho života.

Chvála patrí Bohu za to, že som tam mohol byť a zažiť, že je so mnou a teraz môžem byť jeho svedkom.

Viliam Vaš, absolvent FF KU