Skip to content Skip to footer

Beánia KU 2019?

Áno, Beánia KU 2019, skvelá Beánia KU 2019 je už za nami. Skvele sme sa zabavili!

Potešila nás ľudová hudba z Chlebníc, potešila nás prešovská Hrdza, žasli sme nad „božským“ hlasom ich speváčky, ktorá pochádza z poľského Krakova. A skvele sme sa po celú noc bavili pri hudbe rôznych žánrov, ktorú nám mixoval DJ Paľo Horváth.

Potešili nás dievčatá z Folklórneho súboru Čebrať, ktoré pre rektora KU pripravili vzácny dar, skladačku štyroch krížov – ako symbol štyroch fakúlt KU v Ružomberku. Potešilo nás, že k nám zavítal rektor KU, Doc. Jaroslav Demko, CSc., rovnako aj jeho prodekan Mgr. Ing. Imrich Andráši, ktorý sa na Beánii KU 2019 spolu so študentmi skvele zabával. Tešili sme sa z prítomnosti dekana FF KU, Doc. Mareka Babica, PhD. s manželkou a rovnako aj z prítomnosti dekana PF KU, PaedDr. Petra Kršku, PhD.

Potešili sme sa z dobrej večere a aj z polnočnej kapustnice. Potešila aj kvapôčka vínka, bieleho či červeného, potešili sme sa zo sladkých koláčov. Potešila aj tombola. A samozrejme, že sme sa potešili zo všetkých študentov, ktorí na toto vzácne podujatie, na Beániu 2019, prijali pozvanie.

Zároveň ďakujeme skvelým organizátorom za vytvorenie príjemnej atmosféry, ďakujeme všetkým a hlavne ďakujeme Pánu Bohu za toto vydarené kultúrne podujatie. Vďaka Ti, Bože!

Jozef Žvanda, spoluorganizátor Beánie 2019

Takto vyzerá kríž, ktorý darovali študenti KU, členovia folklórneho súboru Čebrať rektorovi KU.