Skip to content Skip to footer

Beánia 2017: O zábavu sa postará Mafia Corner aj naši študenti

A: Zuzana Rojíková

Každoročne si zaslúži pozornosť študentov, pedagógov aj vedenia univerzity. Beánia je pravidelná udalosť, študentský ples, na ktorom sa stretáva celá univerzita. Organizátori
z Univerzitného pastoračného centra KU prichádzajú aj tento rok s bohatým programom.

Nových vítame, s najstaršími sa lúčime

Viete o tom, že Beánia pochádza zo stredoveku? Aj preto je to najstaršia študentská
slávnosť, na ktorú sa rok čo rok tešia milióny študentov v rôznych krajinách. Okrem dobrej zábavy je hlavným bodom programu imatrikulácia, kde starší vysokoškoláci privítajú najmladších nováčikov, ktorí zároveň vyslovia svoj prvý akademický sľub. Tí najstarší sa aj tento rok na Beánii 2017 rozlúčia so svojou alma mather, so svojimi spolužiakmi, kamarátmi a užijú si svoju poslednú vysokoškolskú spoločnú slávnosť. Či si prvák alebo piatak, dievča alebo chlapec, poctivec alebo flákač, študent či pedagóg – pre všetkých vás sme pripravili Beániu 2017, na ktorú nikdy nezabudnete.

V hlavných úlohách Mafia Corner a DJ Stylo

Na diskotékach sa pri ich hudbe plnia parkety, pretože prinášajú umeleckú slobodu. Sú to  legendárne hity premostené s ľudovou zábavou, a to všetko v modernom štýle. Už od roku 2013 chceli ovládnuť slovenskú hudobnú scénu a organizátori veria, že ovládnu aj tohtoročnú Beániu. Známa Zuzulienka od Františka Krištofa Veselého alebo legendárne Sklíčka nenechajú na stoličke žiadnu vekovú kategóriu. Tóny Vypic a žic alebo A ja taká dzivočka privedú na parket všetkých milovníkov ľudovej zábavy.

Energická Idea so známymi hitmi

Kapela, ktorá vie, čo na parkete nesmie chýbať. Ich repertoár tvoria okrem vlastnej tvorby predovšetkým české a slovenské hity. Sprevádza ich živá hudba, ktorá rozospieva aj toho najhanblivejšieho študenta.  Členovia sú z Ružomberka a Dolného Kubína, kde temperamentnosti na jarmokoch, zábavách a oslavách, kde obyčajne vystupujú, nikdy nechýba.

S ľudovou nôtou príde Chlebnická muzika a FS Čebrať

Folklórnu skupinu Čebrať tvoria študenti našej univerzity. Na Beánii 2017 nám ukážu rôzne ľudové tanečné kreácie, ku ktorým sa budú môcť neskôr pridať všetci účastníci. Dopĺňať ich bude Chlebnická muzika z Oravy, ktorá vás nepustí sadnúť ani počas prestávok.

Veríme, že Beánia 2017 bude slávnosťou, na ktorú nezabudnete. A ak na vás sadne šťastie, odnesiete si aj cenu z tomboly.

Tešíme sa na Vaše úsmevy!

Organizátori Beánie 2017