Skip to content Skip to footer

Akadem zaujal aj novým logom a webom

Tohtoročný Akadem priniesol niekoľko zaujímavých noviniek, medzi ktoré patrí aj nové logo a internetová stránka podujatia.

Biele znaky a2 na modrom podklade. Takýto jednoduchý a mnohovýznamový plagát lákal záujemcov na tohtoročný Akadem. Kým niektorí účastníci oceňovali jeho hravosť, iným sa javil ako ničnehovoriaci.

Autorom nápadu je študent masmediálnej komunikácie Jozef Mak, ktorý sa venuje grafickému dizajnérstvu. „a2 je mnohovýznamovým znakom a každému môže povedať niečo iné. Pôvodne sme mali viacero návrhov, na ktorých bolo príliš veľa informácií, ale chýbala im modernosť. Tento plagát bol vytvorený zámerne, aby každý musel prísť k nemu čo najbližšie a poriadne si ho prezrieť. Prostredníctvom kódu si záujemcovia mohli vyhľadať informácie o pripravovanej udalosti,“ vysvetlila Jozefína Majchútová z organizačného tímu.

Čo vravia na tohtoročné logo Akademu samotní účastníci? „Niečo biele na modrom podklade,” povedala s úsmevom účastníčka Laura. „a2 podľa mňa znamená, že je to Akadem 2012 a forma plagátu naznačuje, že to bude niečo nové,” uviedla študentka Katka.

Výraznou zmenou prešila aj internetová stránka Akademu. Podľa slov jeho autora Petra Vanča je dôležité, aby každé podujatie malo pútavú a prehľadnú stránku. „Snažili sme sa vytvoriť na webe centrálne miesto, ktoré by ľudí oslovilo a bolo pestré. Nápad s grafikou vychádza z minuloročného loga. Inšpirovali sme sa živými farbami, aby sme návštevníkov, čo najviac zaujali,“ prezradil Vančo.

Celoslovenské stretnutie Akadem sa koná od roku 1991. Vysokoškoláci sa najprv stretali v Banskej Bystrici, od roku 2001 je miestom konania Ružomberok. Organizuje ho Univerzitné pastoračné centrum Jána Vojtaššáka v Ružomberku v spolupráci s Katolíckou univerzitou v Ružomberku a s ostatnými univerzitnými pastoračnými centrami na Slovensku. Akcia sa uskutočňuje pod záštitou Rady KBS pre mládež a univerzity.

Jaroslav Spodniak, Monika Marušicová, novinársky tím