Skip to content Skip to footer

Výstup na Choč

1611 metrov vysoký štít – Choč sa v stredu  1. mája 2013 podarilo pokoriť  mladým z Katolíckej univerzity a s ďalšími turistami z okolitých dedín. Pre mňa to bol prvý výstup zo strany Valaskej Dubovej.

Po klzkom a strmom teréne i zvyškov snehu sme sa dostali až na Poľanu. Tu sme si na chvíľu oddýchli a občerstvili sa. Po krátkom oddychu sme sa vydali na krajšiu časť túry –  na vrchol. Cestou na vrchol oblaky vytvárali čiaru, ktorá zakrývala pohľad na okolité pohoria a dediny. Na obed o 12:00 hodine slúžil o. Róbert sv. omšu so spomienkou na sv. Jozefa. Otec Róbert sa v kázni venoval prehĺbeniu vo viere prostredníctvom sv. zmierenia a  Eucharistie.

Po sv. omši sa nám naskytol úžasný výhľad na liptovský i oravský región. Do Ružomberka sme sa vrátili síce poriadne unavení, opálení, ale duchovne naplnení  a šťastní z toho, že sme prekonali seba, obdivovali dielo stvorenia a Stvoriteľa. Hoci sme už niektorí vstúpili do skúškového obdobia, pozývame vás na ďalšie turistické výlety po liptovskej prírode.

Autor: Roman Bella, študent PF

Fotogaléria