Skip to content Skip to footer

Tu es Petrus

Nezabudnuteľným zážitkom pre študentov Katolíckej univerzity v Ružomberku bol nedeľňajší koncert  v Poľsku. Za známym poľským dirigentom a skladateľom Piotrom Rubikom pricestovalo do Kielc okolo 50 študentov KU, aby si vypočuli koncert Tu es Petrus. Ten bol odohraný dňa 1. mája 2011 na počesť blahorečenia Jána Pavla II.

Po doladení posledných tónov, konečne pustili nedočkavých fanúšikov.  Je niečo po 19:00 a Piotr Rubik počkal, kým sa ustáli potlesk . Následne dal zboru signál na prvú skladbu.  Začína koncert plný energie, lásky a emócií, ktoré sú upevnené radosťou s dlho očakávaného blahorečenia milovaného poľského pápeža Jána Pavla II. Všetky diela, ktoré odzneli boli skomponované na jeho počesť.
Napriek chladnému počasiu a studenému vetru sa diváci dostali do varu. Veľkolepú atmosféru dotvárala výborná svetelná projekcia, neuveriteľné výkony spevákov a samého dirigenta. Po každej skladbe odmenili diváci účinkujúcich búrlivým potleskom. V rytme odznievajúcich tónov sa mnohí zdvihli zo sedadiel a začali tancovať a spievať spolu so šiestimi sólistami, ktorí si koncert naozaj užívali.  „Vyčerpávajúca cesta aj zima, ktorá tu bola naozaj stála za to. Bol to naozaj veľkolepý a nezabudnuteľný zážitok. Už teraz sa teším na návštevu Piotra Rubika v Ružomberku,“ prezradila jedna zo študentiek KU.
Texty skladieb a aj sprievodné slovo ku každej skladbe, sú inšpirované básnickou tvorbou Jána Pavla II., jeho meditáciami alebo staťami z Biblie.