Skip to content Skip to footer

Študentský turnaj v stolnom tenise

Roman Bella v spolupráci s Univerzitným pastoračným centrom Katolíckej univerzity usporiadal piaty ročník stolnotenisového turnaja. Turnaj sa konal v telocvični miestnej časti Rybárpole. Táto súťaž má na našej univerzite svoju tradíciu a zapísala sa do povedomia študentov.

Turnaj mal spolu 17 účastníkov, 13 mužov a 4 ženy. Muži boli rozdelení do dvoch skupín, v jednej skupine bolo šesť a v druhej sedem stolných tenistov. Z každej skupiny postupovali do semifinále prví dvaja. Ženy hrali v jednej skupine a hralo sa systémom každý s každým. Víťazkou sa stala hráčka, ktorá získala najviac bodov. Po sčítaní sa z celkového triumfu tešila Erika Žolnová, ktorá obhájila titul z minulého turnaja. Druhá skončila Eva Valášková a tretia Emília Bošková.

U mužov postúpili do semifinále Radek Černý a Tomáš Kubej z prvej skupiny, z druhej  Jakub Juríčka a Tomáš Ďuriš. Po semifinálových zápasoch sa vo finále stretol Jakub Juríčka s Radekom Černým. Po ťažkom, ale hlavne nádhernom zápase, kde diváci mohli vidieť neskutočne pekné výmeny, vyhral tesným rozdielom Jakub Juríčka. O tretie miesto hrali dvaja Tomášovia a to Ďuriš a Kubej. Viac sa darilo prvému menovanému, ktorý si z turnaja odniesol pohár za tretie miesto. Srdečne blahoželáme.

,,Celkové hodnotenie turnaja je, že organizácia bola zvládnutá na výbornú,“ dodal hráč Radek Černý.

Ďakujeme všetkým za účasť a tešíme sa na opätovné stretnutie na budúci rok alebo na ďalších turnajoch v stolnom tenise, ktoré sa pripravujú v letnom semestri.

 Roman Bella