Skip to content Skip to footer

Plesajme a jasajme, lebo uprostred nás je svätý Boh

Tento responzoriový žalm, ktorý sme v tretiu advetnú nedeľu s radosťou spievali, podľa mňa najlepšie vystihuje našu trojdňovú adoráciu v kaplnke sv. Alberta tento víkend. Boh bol prítomný uprostred nás v Eucharistii celé tri dni a my sme sa mohli tešiť z Jeho prítomnosti.Je advent, čas zastavenia sa a ponorenia sa do Božej prítomnosti. A práve to ma viedlo k tomu, aby som tento víkend ostala na intráku a prijala pozvanie od samotného Boha stretnúť sa s Ním v Eucharistii.

Túžba stretnúť sa s Bohom, dovoliť Mu priblížiť sa ku mne, zažiť s Ním spoločenstvo – to je to, čo mi v tohtoročnom advente doteraz chýbalo. Ako každý z nás (študentov i neštudentov) i ja mám v posledné týždne veľa povinností, až si prajem, aby deň nemal 24 hodín ale viac. A preto sa mi stáva, že na Boha si nájdem čas až neskoro večer, keď som taká unavená, že Mu poviem už len ,,dobrú noc a vďaka za dnešný deň”.

Ale tento víkend sa to zmenilo.Dala som svoj čas Bohu a On ho požehnal. Už tretí rok som sa mohla zúčastniť trojdňovej adorácii u nás v kaplnke sv.Alberta. Pokušení neostať bolo veľa, ale túžba po Bohu bola väčšia a môžem povedať, že neľutujem. Každý rok sa presviedčam, že prežívanie môjho osobného adventu po trojdňovej adorácií je iné ako pred ňou. A verím, že ani tohto roku to nebude inak.

Ďakujem všetkým tým, ktorí túto trojdňovú adoráciu pripravovali a premodlili. Je pravda, že nás na nej neostalo veľa študentov, ale každodenne sa v mojom živote presviedčam, že Bohu nejde o kvantitu ale o kvalitu. A myslím, že aj táto adorácia nám, ktorí sme ostali dala možnosť stať sa kvalitnejšími kresťanmi. Bol to požehnaný čas určite pre všetkých, ktorí sa čo i len na chvíľočku zastavili v kaplnke, aby strávili čas s Bohom.

Ja najviac obľubujem nočné adorácie. Ľudia spia, vonku je pokoj, a práve vtedy Boh môže najlepšie ku mne hovoriť. Tých nočných adorácií tak veľa nebýva, preto si ich vždy rada vychutnávam na našich trojdňových adoráciach. Nič mi vtedy nechýba, môj Boh je tu, pri mne a ja pri ňom. Netreba slov, stačí len Jeho a moja prítomnosť a vtedy moje srdce plesá a jasá. Čo tam po tom, že som sa poriadne nevyspala, že budúci týždeň mám tri skúšky a nestíham sa učiť- teraz je pre mňa najdôležitejšie, že som sa zastavila a strávila víkend so živým Bohom. Verím, že Boh sa o všetko ostatné postará .

Vďaka Ti, Pane, za tento víkend, za to, že som ho mohla stráviť s tebou, za to, že si naplnil moje srdce svojou prítomnosťou. Vďaka Ti.

autor: Ivana Gabrišová