Skip to content Skip to footer

Kríž pre Taliansko

Študenti Katolíckej univerzity v Ružomberku na čele so svojím rektorom prof. Tadeuszom Zasepom inšpirovaní protestmi talianskych študentov a podporou svätého otca Benedikta XVI.  vyjadrujú svoju plnú solidaritu obyvateľom Talianska, ktorým sa nepáči rozhodnutie Európskeho súdu pre ľudské práva o tom, že kríže vo verejných školách porušujú náboženskú slobodu.
„Kríž je znakom našej spásy,“ pripomínajú študenti a vzdať sa ho znamená podľa nich vzdať sa svojej ľudskej identity. Vo svetle kríža totiž človek zisťuje, kto vlastne je.
Kresťanské korene Európy sú skutočnosťou, ktorá zaväzuje, myslia si študenti a preto vyzývajú všetkých, ktorí si uvedomujú, že problém obyvateľov Talianska môže byť onedlho aj naším problémom, aby nezostali pasívni.


Prosíme všetkých obyvateľov Slovenska, aby ako znak svojej podpory venovali symbol svojho kresťanstva, ktorým je kríž, obyvateľom Talianska ako výraz svojej lojality. Svoj kríž môžete poslať  do 14.12. na adresu:

Univerzitné pastoračné centrum Jána Vojtaššáka

Hrabovská cesta 1
034 01 Ružomberok

Vyzbierané kríže odovzdá prof. Tadeusz Zasepa Veľvyslanectvu Talianskej republiky v Bratislave. V pondelok 14. 12., v deň spomienky sv. Jána z Kríža- kňaza a učiteľa Cirkvi, o 18:00 hod. odslúži v univerzitnom kostole Sv. Rodiny v Ružomberku – Rybárpoli svätú omšu za obyvateľov Talianska.

Univerzitné pastoračné centrum Jána Vojtaššáka vyzýva aj ďalšie Univerzitné pastoračné centrá na Slovensku a kňazov v pastorácii, aby sa spolu s ružomberskou Katolíckou univerzitou duchovne prepojili slávením spoločnej liturgie 14. 12. 2009  o 18:00 hod.

Prosíme tých, ktorí chcú vyjadriť svoju solidaritu, aby sa spolu so študentmi Katolíckej univerzity v Ružomberku modlili každý deň o 15:00 hod. Korunku k  Božiemu milosrdenstvu a týmto spôsobom duchovne podporili naše aktivity.

kríž – foto: P. Tadeáš Róbert Spišák, O.Praem