Skip to content Skip to footer

Doma je doma…

Takto znie názov známej relácie v televízii Lux, ktorej sme sa v pondelok 10. septembra 2012 aktívne zúčastnili. Katolícku univerzitu a naše UPaC Jána Vojtaššáka v Ružomberku reprezentovali štyria odvážlivci: Lucka, Janko, Jožko a Hela spolu s naším duchovným otcom Jozefom Žvandom. Reláciu moderovala nám dôverne známa Zuzka Chanasová.

Témy diskusie boli rôzne. Najprv o svojich pocitoch a zážitkoch počas štúdia na Katolíckej univerzite porozprávali študenti Lucka, Janko a Jožko (zhodou okolností všetci traja nastupujú aktuálne do 3. ročníka). Divákom vysvetlili, čo ich viedlo k rozhodnutiu študovať práve na Katolíckej univerzite a čo pre nich znamená duchovný život. Uviedli, prečo pravidelne navštevujú univerzitné pastoračné centrum a do akých aktivít sa radi zapájajú. Pedagógov zastupovala v relácii dobrovoľníčka Hela, ktorá divákom priblížila pocity a úlohy vyučujúceho na Katolíckej univerzite. Zároveň vyzdvihla to, čo môže ponúknuť takýto typ univerzity človeku, ktorý je praktizujúcim kresťanom – katolíkom a hľadá Boha a evanjelium i na vlastnom pracovisku. V záverečnej časti relácie priblížil duchovný otec Jozef Žvanda život a fungovanie nášho UPC-čka, ktoré si tento rok pripomenie už desiate výročie svojho vzniku. O. Jozef upriamil pozornosť na blížiace sa misie, ktoré sa budú konať na pôde KU prvý októbrový týždeň pod vedením pátrov redemptoristov.

Pracovníci televízie Lux pôsobili a vystupovali veľmi príjemne a prívetivo. V priestoroch televízie i počas samotnej relácie sme sa skutočne cítili ako doma. Kto teda zmeškal priamy prenos z pondelkového večera, môže si reláciu pozrieť na webovej stránke www.tvlux.sk, v sekcii Archív, program Doma je doma pod poradovým číslom 353.

HELENA PALAŤKOVÁ