Skip to content Skip to footer

Aj univerzita je miestom adventného očakávania

Prvú decembrovú nedeľu začal pre veriacich advent – obdobie očakávania Ježišovho príchodu. Toto jedinečné obdobie môžu prežiť študenti, zamestnanci a priatelia Katolíckej univerzity v Ružomberku aj v jej akademickom prostredí.

Tento čas  dáva dôraz na dejiny spásy, počas ktorých ľudstvo očakávalo príchod Vykupiteľa, Záchrancu. Je to obdobie očakávania druhého príchodu Ježiša Krista, taktiež je časom osobného adventu, kedy Kristus vstupuje do priestoru nášho srdca,“ hovorí duchovný správca Univerzitného pastoračného centra (UPaC) Jána Vojtaššáka otec Róbert Slotka.

Ako ďalej dodáva, aj univerzita je priestorom, ktorý sa potrebuje dostať do adventného očakávania. „Celá komunita je pozvaná, aby vstúpila do novej túžby po Ježišovi Kristovi,“ pokračuje o. Slotka.

Advent začína v UPaC,  2.decembra, trojdňovou adoráciou, počas ktorej je darovanie krvi v priestoroch centra. „Atmosféru očakávania chceme načerpať i zo zahraničia, z Krakowa. Ďalší týždeň, 11.decembra, nás čakajú chvály s hosťom  Malajzie a akadémia Face to face s Máriou,“ dodal o. Slotka. V poslednom adventom týždni sa v UPaC uskutoční aj predvianočná duchovná obnova.

Autor: Jozef Gruchalák, FF KU